All deleted tweets from politicians

Janusz Wojciechowski

This may be an incomplete list. If you think we're missing someone, please send us their Name, Country/State, Political Party, Office they hold or are seeking and, of course, Twitter handle. Thanks!

@rybciech @pprezzes @HMaegerle @chlopzmazur78 A co by Pan powiedział, żeby zamiast drzew sadzić przy drogach krzewy, żywopłoty? Byłoby pięknie, a ludzie by się o nie zabijali. Zaś co do faktów - w 2018 roku w zderzeniach z drzewami zginęło w Polsce 411 osób.

Janusz Wojciechowski (EU) tweeted :

Jeśli Polska będzie trwać przy zasadach cywilizacji siły na przejściach dla pieszych, w ciągu najbliższych 22 miesięcy takich wypadków będzie ponad 4 tysiące. Około 300 osób zginie, 4 tysiące straci zdrowie. Te liczby są pewne, nie wiadomo tylko, kto z nas zostanie trafiony.

Janusz Wojciechowski (EU) tweeted :

...look out for pedestrians waitnig to cross and be ready to slow down or dr stop to let them cross (art. 195 UK Highway Code). Bądź gotów zwolnić lub zatrzymać się i pozwolić pieszym przejść. Takie prawo jest w kraju, gdzie na pasach ginie rocznie 60 osób, nie jak u nas 285.

@dachsminimi @_zboral Oczywiście, że prawo nie zastąpi instynktu samozachowawczego, ale też nie może być tak, ale może go uzupełnić. No i prawo drogowe łagodzi obyczaje.

Janusz Wojciechowski (EU) tweeted :

To jest przykład filozofii drogowej, która można streścić tak - stop bezkarności ofiar! -

Janusz Wojciechowski (EU) tweeted :

Wbiegł czy nie wbiegł, z telefonem czy bez telefonu, w kapturze czy bez kaptura, rozejrzał się czy nie rozejrzał - my kierowcy przed przejściem dla pieszych jedziemy żeby na tym przejściu nie potrącić nawet kota. I nie mówcie, że się nie da, bo się daje.

Janusz Wojciechowski (EU) tweeted :

Oporność na środki przeciwdrobnoustrojowe jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Kontrola ETO będzie dotyczyć działań UE na rzecz bardziej ostrożnego korzystania z istniejących terapii, jak również unijnego wsparcia badań nad nowymi metodami leczenia.

@Damian_Bury Tak, ale z kolei z art. 89 kodeksu wykroczeń wynika co innego - rodzice ponoszą odpowiedzialność za dopuszczenie do przebywania na drodze publicznej dziecka w wieku poniżej 7 lat. Zresztą to logiczne, bo jak pracujący rodzic miałby wysłać dziecko do szkoły?

RT @EUauditors: An @EUEnvironment report published last week warns that the health of Europe’s most vulnerable citizens remains disproporti…

RT @EUauditors: This message is fully consistent with those of our special report on #AirPollution, widely quoted in this @EUEnvironment pu…